• Вт. 18.5.2021

Як буде працювати пільгова іпотека для ВПО під 3%: уряд затвердив порядок

28 квітня Кабінет міністрів України затвердив порядок надання пільгових іпотечних кредитів ВПО, які будуть надаватися за рахунок грантових коштів. Всього Кредитна установа для відбудови (KfW) виділив Україні на цю програму 25,5 млн євро. Про це сьогодні повідомили в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

 1. На яких умовах будуть давати пільгові кредити ВПО?
  Переселенці (ВПО) зможуть в рамках цього гранту отримати пільгові кредити на прийняте в експлуатацію житло в сумі приблизно 40 тисяч євро до 20 років під пільгові умови – 3% річних. Загальна площа житла на сім’ю – 63 кв.м, виходячи з нормативної площі житла 21 кв.м на одну людину і додатково 10,5 кв.м на сім’ю.
 2. Коли будуть давати пільгові кредити?
  В рамках проекту в 2021-2022 роках планується забезпечити житлом приблизно 680 сімей або 1768 осіб з числа внутрішньо переміщених осіб.
 3. Як будуть формувати чергу на пільгову іпотеку?
  Як повідомила заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Інна Драганчук, для отримання пільгового кредиту під 3% буде сформована окрема черга на базі існуючих реєстрів, які веде Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву та його регіональні управління.
 4. Чи будуть виключати ВПО з реєстрів інших житлових програм?
  Громадяни, які стоять в черзі, не будуть виключатися з будь-якого реєстру Державним фондом та його регіональними управліннями до моменту фактичного отримання кредиту на придбання житла або поліпшення житлових умов за іншими підставами.

Тобто, в разі потрапляння в чергу за угодою з KfW, людина одночасно зберігає своє місце в черзі Державного фонду та його регіональних управлінь, до моменту отримання житла.

 1. Як обиратимуть переможців з числа кандидатів?
  Відбір переможців з числа кандидатів у новій черзі буде відбуватися шляхом випадкового вибору – за допомогою генератора випадкових чисел.
 2. Яке житло можна буде взяти в кредит?
  Переможці самостійно вибирають об’єкти, які можуть бути придбані на кошти кредиту. Об’єктами кредитування може бути:
 • квартира в багатоквартирному житловому будинку;
 • одноквартирного житлового будинку.
 • Основна умова – такий багатоквартирний або одноквартирного житлового будинку прийнятий в експлуатацію не більше ніж 35 років тому або реконструйований не більше ніж 25 років тому.