• Вт. 18.5.2021

США запровадили санкції проти Дубінського й Онищенка через втручання у вибори

12.1.2021 ,

Американський уряд запровадив санкції проти кількох громадян та організацій України через втручання у президентські вибори в США.

Список опублікований на сайті Мінфіну США.

Вказаних людей та організації Вашингтон вважає частиною російської мережі впливу.

Так, серед фізичних осіб, які потрапили під санкції США, є народний депутат Олександр Дубінський, якого пов’язують із олігархом Ігорем Коломойським (у якого, м’яко кажучи, погані відносини з американською владою), колишній нардеп Олександр Онищенко (якого судять за корупцію, сам він утік за кордон), колишній прокурор Генпрокуратури Костянтин Кулик, колишній працівник посольства США в Україні Андрій Теліженко, який в інтерв’ю Politico казав про нібито втручання України у вибори в США. 

Серед організацій із України під санкції потрапили ЕРА-МЕДІА ТОВ та сайт NABULEAKS, пов’язані з народним депутатом Андрієм Деркачем, який ще раніше увійшов до санкційного списку США.

Мінфін США прямо називає Деркача агентом російських спецслужб, який здійснював кампанію з дезінформації американських громадян із метою вплинути на результати виборів.

У відомстві кажуть, що Дубінський, Кулик, Теліженко та Онищенко публічно підтримували цю кампанію Деркача й поширювали дезінформацію. Насамперед йдеться про звинувачення на адресу сина Джо Байдена, який входив до наглядової ради української компанії Burisma.

ЕРА-МЕДІА ТОВ та сайт NABULEAKS Мінфін США називає підставними медіа, які розповсюджували дезінформацію.

Усе це — частина надзвичайно глобальної історії про те, як Україна опинилась у вирі політичної боротьби у США.

Ми багато писали про те, як Джо Байдена звинувачували у корупції через роботу його сина в компанії Burisma, як Трамп заморозив військову допомогу Україні нібито заради тиску на Київ, щоби той порушив справу проти Байдена. І як це зрештою довело Трампа до справи про імпічмент, який Конгрес йому все ж таки не оголосив.