• Вт. 18.5.2021

Щодо рішення КСУ і закриття реєстру НАЗК.

Інформація з декларацій отримана YouControl законним чином і буде доступна в системі. Крім того, ви можете і далі аналізувати статки чиновників в безкоштовному каталозі декларацій https://youcontrol.com.ua/catalog/individuals/

Щодо самого рішення КСУ, вважаю, саме так виглядає ганьба світового масштабу. Це не просто посягання на відкриті дані. Це загроза національній безпеці, розвитку демократії, громадянському суспільству та підконтрольності влади. Купка людей, котрі самі знаходяться під слідством (двоє суддів задекларували недостовірну інформацію у своїх деклараціях), скасували демократичний закон та фактично підірвали державний лад.

Нагадаю, що однією з вимог, за що нам дали безвіз, було відкриття декларацій. А ще для отримання життєво необхідної міжнародної фінансової допомоги Україна зобов’язалась впроваджувати антикорупційне законодавство. Я вже не кажу, що існує вимога фінансового моніторингу встановлювати зв’язок із національними публічними діячами, інформація про яких якраз у деклараціях НАЗК. І от вам будь ласка “покращення”!

Схоже, COVID-19 негативно вплинув на розумову діяльність декого. Є високі ризики, що тимчасовий карантин перетвориться на довгострокову самоізоляцію України від всіх цивілізованих країн та інвесторів.

Сім років тому палаючі шини змусили чиновників задуматись про те, що вони є підзвітними суспільству. Схоже, історична пам’ять дуже коротка і ми не можемо довго реформуватися без революцій та крові. Сподіваюсь, Президент та депутати терміново виправлять ситуацію, прийнявши відповідний закон про відновлення скасованих норм. В іншому випадку є всі підстави вважати їх співучасниками цього злочину національного масштабу.

Sergi Milman