• Вт. 18.5.2021
Це мої діти. Сім років назад в їх життя увірвалися на танках зелені “вєжлівиє нєлюді” і окупували Крим. Тоді їм було 17,10 і 1 рік.
У кожного з них свої спогади про ті події. Саша дуже болісно сприймав необхідність, покинути друзів, звичне середовище і виїхати в Київ, він інтраверт і формувати нові зв’язки довелось непросто. Катя навпаки, дуже комунікабельна, але все одно має свою травматичну історію. А Поліну, хоч здавалось , була геть маленька, через три роки догнала окупація у вигляді ПТСР і проблем зі сном. “Мама , відвези мене додому, до справжнього нашого дому”….
За ці роки я постійно стикаюсь з необхідністю допомоги молодим людям з окупації, і цей проєкт назрів вже давно. Минулого літа ми забрали з Криму до себе 14-річну племінницю чоловіка, щоб дівчина могла отримати нормальну освіту, тепер Даша живе з нами, у неї теж своя історія. Потреба була в повітрі, але саму ідею озвучив і запропонував вчитель з Катіної школи
Ліцей Educator
Владислав Штегельский
.
“Окупація очима підлітків” – в найближчі тижні група старшокласників під кураторством талановитої журналістки
Anastasiya Ringis
збиратиме свідчення молоді з Криму і Донбасу, які в 2014 році були їх однолітками. Це дуже важливий проєкт, і ми вкладемо душу і серце в його реалізацію. На виході це буде збірка сповідей, інтерв’ю і історій, про те як вплинула окупація на українську молодь , з яким викликами довелось стикнутись, як їх долали, якими фарбами грає життя сьогодні, про що мріють. Основна родзинка в тому, що питання будуть задавати теперешні підлітки, і я переконана, вони зможуть розкрити своїх однолітків з неочікуваної сторони. Перші інтерв’ю вже плануємо наступного тижня, герої вже є, буде хвилююче і цікаво.
Але самі ми не впораємось, тому звертаємось за допомогою до кожного ,кому відгукнеться цей запит.
☑️ Якщо Вам або Вашій дитині в 2014 році було від 11 до 17 років.
☑️ Якщо ви в той час проживали на території, яка була окупована Росією, і навіть якщо проживаєте зараз.
☑️ Якщо Ви готові приділити 30-60 хвилин свого часу, щоб розповісти свою історію, відповісти на запитання наших дослідників. Оффлайн або онлайн на вибір. За Вашим бажанням гарантуємо збереження анонімності.
☑️Якщо Ви хочете стати однією з цеглинок деокупації і наблизити повернення окупованих території Криму і Донбасу.
☝️ Напишіть мені свої контакти в особисті повідомлення
або
☝️ напишіть в коментарях “хочу взяти участь в проєкті”
або
☝️ зателефонуйте мені за номером +380503973972 (будь який мессенджер)
☝️️ зробіть репост
☝️ перешліть цей допис своїм знайомим, які пережили окупацію у віці 11-17 років або тегніть їх (їх батьків) в коментарях.
Будемо раді за допомогу і сприяння в реалізаці проєкту громадським організаціям, які працюють в сфері вирішення проблем, спричинених окупацією українських територій.